نتایج جستجو برای عبارت :

در این گنجنامه استعاره‌ی من باش [یادداشت]

قدمهای خوبی را برای نقد کاربرد این نظریه یعنی نظریه استعاره مفهومی در متون فارسی برداشته است اما متاسفانه یک اشتباه در فهم استعاره مفهومی دارد
  به نظر میرسد
استعاره مفهومی را به این معنا تلقی می کند که یک دسته از استعاره ها، مفهومی هستند
و یک دسته از استعاره ها سنتی و برای ذکر مثال استعاره های مفهومی از مثال عشق سفر
است استفاده کرده و برای استعاره سنتی از متون سنتی وکتابهای قدیمی
در حالیکه متون سنتی را می توان هم با
تعریف استعاره مفهومی و ه
استعاره شما تو زندگی چیه ؟
زندگى یه بازیه؟
زندگى میدون جنگه؟
زندگى یه مسابقه است؟
زندگى یک مزرعه است؟
هر استعاره و شعارى درباره هرچى دارید، سقف رویاها، شکل اطرافیان و بقیه داستان شما را شکل می‌دهد؛
مراقب باشید به استعاره اشتباه تن ندهید.

من نظرم رو توی تیتر گفتم؛ نظر شما چیه؟
این
مجموعه در میدان گنجنامه و در 5 کیلومتری شهر همدان و در مجاورت کتیبه های کهن و
آبشار مصفای گنجنامه قرار دارد. دهکده فرهنگی ورزشی توریستی گنج نامه  همدان
درسال  1379 اقدام
به ایجاد منطقه نمونه گردشگری در دامنه شمالی کوه های الوند نموده است. قرار گرفتن دهکده فرهنگی گنجنامه در میان کوه های الوند سبب شده
تا مکان مورد علاقه کوهنوردان و طبیعت گردان شود . وجود امکانات خاص هیجان انگیز
ورزشی نظیر کابل پرواز تیرول ، دیواره سنگ نوردی ، پیست تریال ، تع
کتیبه
های گنجنامه در موقعیت طبیعی دره مصفای عباس آباد ودر جنوب غربی غربی همدان به
فاصله پنج کیلومتری شهر و در کنار آبشار گنجنامه قرار گرفته است. کتیبه ها حاوی
سخنان و پیام های داریوش و پسرش خشایار شاه هخامنشی است. در سال های 1840و 1841
میلادی این کتیبه ها توسط اوژن فلاندن ، نقاش و باستان شناس فرانسوی و به همراه
پاسکال کست ، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت و بعد از ایشان سر هنری  راولنیسن کاشف بریتانیایی توانست با استفاده از
این کتیبه ها موفقیت شای
کتیبه های گنجنامه در موقعیت طبیعی دره مصفای عباس آباد ودر جنوب غربی غربی همدان به فاصله پنج کیلومتری شهر و در کنارآبشار گنجنامه قرار گرفته است. کتیبه هاحاوی سخنان و پیام های داریوش و پسرش خشایار شاه هخامنشی است. در سال های 1840و 1841 میلادی این کتیبه ها توسط اوژن فلاندن ، نقاش و باستان شناس فرانسوی و به همراه پاسکال کست ، مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت و بعد از ایشان سر هنری راولنیسن کاشف بریتانیایی توانست با استفاده از این کتیبه ها موفقیت شا
این مجموعه در میدان گنجنامه و در 5 کیلومتری شهر همدان و در مجاورت کتیبه های کهن و آبشار مصفای گنجنامه قرار دارد. دهکده فرهنگی ورزشی توریستی گنج نامه  همدان درسال 1379 اقدام به ایجاد منطقه نمونه گردشگری در دامنه شمالی کوه های الوند نموده است . قرار گرفتن دهکده فرهنگیگنجنامه در میان کوه های الوند سبب شده تا مکان مورد علاقه کوهنوردان و طبیعت گردان شود . وجود امکانات خاص هیجان انگیز ورزشی نظیر کابل پرواز تیرول ، دیواره سنگ نوردی ، پیست تریال ،
استعاره اصیل‌تر است یا آن‌چه استعاره از آن است؟
و یا اصلا، چه انگیزه‌ای در ما هست، که سراغ استعاره می‌رویم؟ هراسناک بودن شئ. یا مقدس‌بودن‌اش. یا زیاده داغ و برافروخته بودن‌اش و این‌جور چیزها که با هم مترادف‌اند و مهم نیست.
اما تو برای من استعاره‌ی چیزی هستی که نام‌اش معلوم نیست. پس تو نقطه‌ی ثقلی. پس تو نام آن‌ نام‌ناپذیری در من. و هرچه هست این‌جا استعاره‌ای از توست. تو نقطه‌ی ثقلی. و از معمای صورت تو، از آن نقطه‌ی حل نشده‌ی کنار چان
مطالعات اخیر در مورد استفاده از استعاره ها نشانگر این بوده است .
که افراد در همه مکان ها، در هر دقیقه از ۲ تا ۱۰ استعاره استفاده می کنند.
شاید به همین دلیل است که در تمرین مدل سازی نمادین.
استعاره یک عامل مهم و تعیین کننده در نظر گرفته می شود.
کاربرد استعاره فقط به بخش گفت و گو محدود نمی باشد.
افراد می تواند در ارتباطات غیر کلامی هم از استعاره ها استفاده کنند.تصویر سازی ذهنی
برای مثال، نمادها، استعاره ها و تصویر ذهنی می تواند از طریق کلمات، ژست
پاورپوینت در مورد ارایه ادبی مبحث استعاره مکینه – شخصیت بخشی
حجم فایل : 445.7 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 11 بنام خدا آرایه ادبی جلسه11 مبحث : استعاره مکینه ndash; شخصیت بخشی مبحث: درس دوازدهم: استعاره های مکنیّه استعارة مکنیّه: *این استعاره مشبهی است که به همراه یکی از اجزای یا ویژگی های مشبه به می آید. * به عبارت بهتر اگر در تشبیهی ...
دریافت فایل
یک راه جذاب برای پرورش تفکر خلاق، این است که به شیوه ی استعاری فکر کنید. تفکر استعاره ای روشی است که دو جهان متفاوت معنا رو بهم ربط میدهد. بیایید کمی ساده تر صحبت کنیم. حتما در دوران تحصیل تان با آرایه استعاره در درس ادبیات فارسی آشنا شده اید. استعاره بر پایه ی تشابه است. یعنی  به‌کار بردن کلمه یا عبارتی به‌ جای عبارت دیگه براساس شباهت بین این دو است. خیلی ساده بخوام بگم به تشبیه کردن دو چیز که در  ظاهر ربطی بهم ندارن میگیم استعاره. مثلا وقتی م
گنجنامه در چند کیلومتری مرکز همدان قرار دارد. با وسایل نقلیه عمومی نمی‌توان به این محدوده رفت. خودروی شخصی یا تاکسی‌های اینترنتی مثل اسنپ به کارتان می‌آید.

گنجنامه گل سرسبد گردشگری همدان است. کتیبه‌هایی 2500 ساله که روی سنگ خارا حک شده‌اند، هر ساله تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می‌کند. گنجنامه طبیعت زیبایی هم دارد. ابتدای مسیر کوهنوردی است. یک آبشار باشکوه و زیبا هم در کنار کتیبه‌ها جاری است. مجتمع تفریحی و رفاهی خوبی هم دارد. ی
یکی از مفهوم‌هایی که  همیشه در زندگی بسیار به من کمک کرده است مفهوم استعاره است. استعاره نه به آن مفهومی که در ادبیات و صنایع ادبی وجود دارد. بیشتر منظور من در این نوشته را استعاره‌های مفهومی در برمی‌گیرند. استعاره به نوعی روشی در بیان یک موضوع است که به معنای به‌کاربردن یک واژه یا عبارت به‌جای عبارت دیگر است. هر زمان که سخنرانی افراد بزرگ را دیده‌ام یا نوشته‌های نویسندگان بزرگ را خوانده‌ام چیزی که بیشتر از همیشه از آنها در ذهنم باقی ما
گنج نامه شیخ بهایی نسخه احمد وزیر
گنجنامه شیخ بهایی و احمد وزیر
گنج نامه چیست؟ گنجنامه کتابهایی بوده است که حاوی مکانهایی است که در آنجا گنجی دفن میباشد. تمام کسانی که صاحب گنج نامه بوده اند همه دارای علوم غریبه و علوم قدیمی میباشند. تعدادی از گنج نامه ها به شرح زیر است: گنج نامه الوان هندی ، گنج نامه احمد وزیر ، گنج ...
دریافت فایل
اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید نتایج وب گنج نامه شیخ بهایی - ویرگول https://virgool.io › گنج-نامه-شیخ-بهایی-jjqm3ciz7u
هجده نوزده ساله بودم که رسیدم به چلچراغ، با بسم الله دلنشینی که عرفان می‌نوشت، عرفان نظرآهاری، که همان قدر پسر بود که شرمین نادری :)
بعدتر اما من بودم و کتاب‌های چاپ شده‌شان، "شب نشینی در جهنم" ابراهیم رها، "مارک و پلو" منصور ضابطیان، و عرفان نظرآهاری، عرفان ِ "لیلی نام تمام دختران زمین است"...
شنبه‌ای که گذشت از نزدیک دیدمش، اینجا، در جلسه‌ای که درباره‌ی استعاره برایمان صحبت کرد و یادمان داد که چطور استعاره می‌تواند به ما در حل مشکلات ز
سالام بر خواننده های عزیزِ این پستبعد از احوال پرسی و فیلان و بیسار، یه زحمتی براتون دارم که اگر همراهیم کنید خیلی خوشحالم می‌کنید!من قراره برای جمعه و زنگ نگارش، یه قطعه ی ادبی با موضوع "گذر زمان" یا "زمان" بنویسم. اگر جمله ای، تعبیری، استعاره ای، تشبیهی چیزی برای زمان می‌دونید بگید بهم تا ازش استفاده کنم:)))
در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کآنجاسرها بریده بینی بی‌جرم و بی‌جنایت.+شعر فارسی یک خوبی خیلی بزرگ دارد. آن هم آرایه‌هاست. آرایه‌های فراوان و لذیذ.شعر گفتن فارسی، آن هم به سبک آن قدیمی‌ها، واقعا چه هنرمندانه و ظریف و دقیق است. شاید بتوان صدها بیت مثال زد که با خواندن آن‌ها عیمقا بتوان متحیر شد. از حافظ، از سعدی، از عطار، از محتشم کاشانی، از نظامی، از هاتف اصفهانی، از خیلی‌ها که من هنوز فرصت کشفشان را نداشته‌ام. از شاعران زمان حال شاید بتوان
در زلف چون کمندش ای دل مپیچ کآنجاسرها بریده بینی بی‌جرم و بی‌جنایت.+شعر فارسی یک خوبی خیلی بزرگ دارد. آن هم آرایه‌هاست. آرایه‌های فراوان و لذیذ.شعر گفتن فارسی، آن هم به سبک آن قدیمی‌ها، واقعا چه هنرمندانه و ظریف و دقیق است. شاید بتوان صدها بیت مثال زد که با خواندن آن‌ها عیمقا بتوان متحیر شد. از حافظ، از سعدی، از عطار، از محتشم کاشانی، از نظامی، از هاتف اصفهانی، از خیلی‌ها که من هنوز فرصت کشفشان را نداشته‌ام. از شاعران زمان حال شاید بتوان
تو فکر می‌کنی من هم مثلِ بعضی استعاره‌های آهسته، 
جایم فقط کنارِ همین کلماتِ کودن است. 
تو فقط یک راه داری: بزن! 
همه‌ی تیرهای خلاص 
از هجدهمِ همین جهانِ مزخرف می‌گذرند. 
تعلل نکن، 
تا ترانه‌ی بعدی راهی نیست. 
من آب‌ام را خورده، 
کَفَنَم را خریده، 
اشهدِ علاقه‌ام به عدالت را نیز خوانده‌ام. 
تو یکی ... دستِ مرا نخواهی خواند! 
حالا بروم، یا بمانم؟ 
دارد باران می‌آید، 
دارد یک ذره نورِ آبی 
به غشای شیشه نوک می‌زند. 
تو برو نمازت را بخوان، 
کوتاه درباره ی گرایش مجنون به حیواناتگرایش عجیب مجنون به نگهداری و پشتیبانی از حیوانات، پس از بی نتیجه ماندن تلاش هایش برای به فرجام رسیدن عشق ِ میان وی و لیلی، از دام گرفتن و پرداخت هزینه ی صید به صیادان برای رها کردن حیوانات به دام افتاده ای مثل آهو و گوزن، نوازش عاطفی - شهوانی، بوسه زدن بر چشم و خط و خال آهوان و تک گویی با حیوانات به دام افتاده در بازنمایی روایت میان خود و لیلیتبدیل شدن آهو به حیوان توتمی در ذهن مجنون (زنهار وی به صیادان ِ آ
دیدن اسید در خواب نشانگر احساس نفرت ، خشم و انتقام است. صداقت شما ممکن است به خطر بیفتد یا مورد سؤال قرار بگیرد. از طرف دیگر ، دیدن اسید در خواب نشانگر این است که شما توسط یک وضعیت یا توسط شخصی دستکاری می شوید. این رویا همچنین ممکن است استعاره ای باشد برای نشان دادن تأثیر منفی در زندگی شما. چیزی یا کسی در حال خوردن شما است.
ادامه مطلب
معرفی کتاب به صورت ویدیویی
معرفی کتاب کوری
در این زمانه علی رغم تمام یشرفت های بشری انسانها هنوز در کشف دنیای حقیقی فرق چندانی با گذشتگان خود ندارند . ما هنوز به مفاهیمی عمیق مانند روح ، عشق ، انسانیت و اخلاق مسلط نیستیم .
تمام آنچه ما انسانهای متمدن را کنار هم نگاه داشته به نوعی اصل موازنه ی قوا است .
گویی انسان مدرن امروزی دچار غفلت و کوری شده است . انسان غرق در دیدن شده و گوشها و راه های مغز خود را بروی پند های طبیعت بسته است . ما آنقدر غرق در د
می گفت تو مث آنها، اقیانوس نیم سانتی نباش.در دل فحش غلیظی دادم به خالق این ترکیب و استعاره ی فاسد. خب اولا اگر کسی اقیانوس است و حتا با عمق نیم سانت، خودش کلی آب می شود. دوما مگر همه ی ما با اینهمه دریافت هایمان از دنیای بیرون ، در آخر شبیه یکی از همین اقیانوس ها مگر نمی شویم یا نشده ایم؟
این همه دلیل و حرف را نگفتم . همه شان را خوردم و بلعیدم برای روز مبادا. روزی که یک کسی در گوشه ی ذهنم بیدار می شود و مثال همین اقیانوس لعنتی را می کشد به رخم. به او
شاید باید دوباره شروع به نوشتن کنم. مغزم پیچ در پیچ راهی شده که من را در خود می کشد. حتی قکر کرده ام به روانشناس و روان پزشک ولی در اخر... مگر از حقیقت کم میشود؟
امروز صبح ذوق شعریم برگشته بود. در نطفه خفه اش‌ کردم. من ادم منطقی هستم اما سیاهی های در ان بلعیده شده ام باعث تفکرات عجیب و وسواس های غیر معمولم می شوند. تمام قبلی ها ذوق شعر بود و او نبود. این بار‌میخواهم برعکس باشد.
نمیتوانم خودم را پیدا کنم. یک من عجیبی در وجودم ریشه دوانده که به شدت با
بامام رضا ع عرض شد شما چنین. سخنی میگویبد واز شمشیر ون مبچکد یعنی با وجود اینکه هارون اماده کشتن مخالف خود است  شما دعویامامت دارید  حضرت فرمود خدا را بیابانی است از طلا که انرابا ناتوان ترین مخلوقش یعنی مورچه نگهداشته است و اگر شتر خراسانی اهنگ ان کند بدان نرسد توضیح  گویا جواب حضرت استعاره تمیثله و با مثالیست برای بیان قدرت حق تعلی بر خلاف اثاظاهری و جریان عادی که انسان تصور میکند و اینکه برای قدرت خدا ممکن است بمورچه ظاهرناتوان نیرو و قو
سینمای ایران در زمینه‌ی ساختن فیلم‌هایی که به مناسبت‌های ملی ما مربوط باشد ضعیف عمل کرده است. به طور مشخص ما فیلم‌های مناسب شب یلدا یا فیلم‌های عید نوروز نداریم. آن یک فیلمی هم که اسم «شب یلدا» را روی خودش دارد در حقیقت استعاره‌ای از شب‌های طولانی و سردی است که بر کاراکتر اصلی فیلم می‌گذرد. با این حال شب یلدا که اعضای خانواده‌ دور هم جمع می‌شوند فرصت مناسبی است که به جز تفال به حافظ کنار یکدیگر فیلم هم ببینید. برای شب یلدا فیلم‌هایی در
23 از شکل گفتاری استفاده کنید و آموزش طراحی لوگو را ببینید .40-خلاق-آرم-طراحی-به-الهام بخش-شما-SlingShotطراحی شده توسط Anastasiia Andriichuk
ایجاد استعاره می تواند راهی عالی برای سریع تر بیان معنی باشد. به عنوان مثال ، Slingshot ، گروهی که شعار او "با کارایی بیشتری ارائه می شود" از یک موشک متحرک به عنوان آرم آنها استفاده می کند. بدیهی است که هیچ موردی با موشک به آستان شما منتقل نمی شود ، اما استعاره مناسبی را برای این تجربه ایجاد می کند: گفتگو با مشتری ها نسبت به موا
 سیگما (σ)  :
vسیگما (σ) حرف هیجدهم از حروف الفبای یونانی و از شاخصهای مهم پراکندگی به نام انحراف معیار و در واقع مقیاسی برای سنجش انحراف است.
v
vسیگما بیانگر آن است که یک فرآیند چه اندازه از حالت مطلوب خود منحرف شده است، لذا در واقع استعاره ای است برای دقت فوق‌العاده در کاهش هزینه‌های کیفیت. استعاره‌ای که اهمیت محاسبات دقیق در فرآیند تولید و ارایه خدمات را مورد تاکید قرار می‌دهد.
پیشینه شش سیگما :
     نخستین بار شش سیگما در سال 1980 مطرح گردی
سوء مصرف مواد می تواند رابطه ای را مانند میهمان ناخواسته وارد و از بین ببرد. بنابراین ، من استعاره "مهمان دعوت نشده دعوت شده" را انتخاب کرده ام تا دیالکتیک بین نفوذ ناخواسته و دعوت استقبال از سوء مصرف مواد را در یک رابطه صمیمی منعکس کنم. بعضی اوقات ، سوءمصرف مواد مانند میهمان ناخوانده وارد رابطه می شود. بارهای دیگر ، توسط یکی دعوت می شود ، و دیگری ناخواسته. با این حال بارهای دیگر ، هر دو دعوت شده اند. هرچند وارد شود ، مانند یک مهمان ناخواسته است
قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی های دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین دارای قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه های عارفانه، حل مسئله، پرهیز از گناه، رضایت و تحمل، تبسم و خنده، تنوع ظاهری، بوی خوش، کار و تلاش، تفریح و تفرج،
همین که با دیدن عکسای جدیدت دلم ضعف نمیره، همین که شبا بدون گریه خوابم میبره. همین که دیگه از خاطره هات فرار نمیکنم. همین که واسه واکنش نشون دادن به حرکاتت هزار بار دو دو تا چهارتا نمیکنم، همین که میون حرفات دنبال استعاره و کنایه های معنادار نمیگردم؛ یعنی دارم دوباره "خودم" میشم. دارم ترمیم میشم از نو. دارم میگذرم از روزهایی که باید بگذرن.
اونقدر مینویسم که حتی واژه هام هم تو رو از یاد ببرن، اشتباه شیرینم :)

قوی سیاه استعاره ای است از پیشامدهایی که مشاهده آنها شگفت انگیز و بسیار نادر است وچون کسی بطور معمول انتظار وقوع آن را ندارند وقتی اتفاق می افتد توده های مردمی در توجیه دلایل وقوع چنین پدیده هایی گاه به استدلال  غیر عقلانی و حتی خرافی روی می آورند .فارغ از اندیشه عوام ، روشنفکران نیز در ساختار منظم علت و معلولی چنین رویدادی ممکن است به نتایجی صحیحی دست پیدا نکنند .استعاره قوی سیاه برای نخستین بار توسط نسیم طالب در کتاب قوی سیاه برای پدیده
فکر می کنید مولانا اسم کتابش را چگونه انتخاب کرده است؟ 
برخلاف دیگر شعرا، او در قید و بند اسم نبوده
و اسم کتابش را مثنوی معنوی گذاشته! مثنوی که یک قالب شعریست...

بشنو این نی چون حکایت می کند   از جدایی ها شکایت میکند
این بیت سرآغاز اشعار مولاناست...
که در آن نی، استعاره از انسان است و مصرع دوم اشاره دارد به جدا افتادن انسان از اصل خویش!
و اینکه اگر انسان مانند نی درونش خالی از حسد و کینه و امراض شیطانینباشد نمی تواند آواز انسانیت سر دهد!
در استان همدان مابین تویسرکان و همدان کوه الوند با ارتفاع 3450 متر و کوه کلاغ لان با ارتفاع 3350 متر قرار دارند، الوند از طریق گردنه شمال غربی به قله کلاغ لان، از جنوب غربی به دره کیوارستان و چهار قله منتهی می‌شود.
برای صعود به قلل از همدان، از میان باغ‌های عباس‌آباد به‌طرف آبشار گنجنامه رفته، مسیر مشخص‌شده را از گنجنامه با دور زدن تپه‌ای بلند به سمت شمال ادامه دهید. در زیر پناهگاهِ میدانِ میشان، آبشار دوم قرارگرفته، مسیر پس از مدت‌زمانی
اعجاز خلقت است و برابر نداشته است
وقت طواف دور حرم فکر می کنم
این خانه بی دلیل ترک برنداشته است
دیدیم در غدیر که دنیا به جز علی
آیینه ای برای پیمبر نداشته است
سوگند می خورم که نبی شهر علم بود
شهری که جز علی در دیگر نداشته است
طوری ز چارچوب در قلعه کنده است
انگار قلعه هیچ زمان در نداشته است
یا غیر لافتی صفتی در خورش نبود
یا جبرئیل واژه بهتر نداشته است
این شعر استعاره ندارد برای او
تقصیر من که نیست برابر نداشته است
حمیدرضا برقعی
✨الحَمْدُ لِلَّ
یا جبرئیل واژه بهتر نداشته است
این شعر استعاره ندارد برای او
تقصیر من که نیست برابر نداشته است
حمیدرضا برقعی
✨الحَمْدُ لِلَّ
نویسنده یک تولیدکننده و یا بهتر بگویم، یک کارگر کلمات است: کارگر تولیدکننده کلمات و جملات و همچون کارگر، کلمات و جملات و متن هایش را برا
فروش تولید می کند. او می خواهد با فروش کالاهایش مانند کتاب و مقاله که از کلمات،
 جملات و شبه جملات، استعاره ها و ...ساخته
شده اند نان بخورد. شاید از قِبل آن بتواند کالای سیاسی هم به دست بیاورد یا اینکه
صاحبان کالاهای سیاسی به سراغش بیایند و کلمات و جملات او را بخرند. نویسنده،
مغازه کلمات دارد و آن ها را می فروش
بعضی کتاب‌ها برای حرام کردن وقت و پول انسان‌ها در سطح کلان نوشته شده‌اند. این کتاب‌ها از قضا معروفند و دست به دست هم می‌چرخند.
در تگِ کتاب‌هایی برای نخواندن سعی می‌کنم این کتاب‌ها را معرفی کنم تا با ردپای دیگران در چاله نیفتید.
کتاب عقاید یک دلقک در تخریب نازیسم و کاتولیسم مسیحی و دین گریزی با اندک حظ ادبی برنده نوبل شده و ارزش خواندن ندارد. اگر ناطور دشت را صد بار خواندید این کتاب را یک بار‌ هم نخوانید، ناطور دشت که این قدر تخریبش کردم د
ما را به غم هزاره بتوان دیدندر ظلمت شب ستاره بتوان دیدن گر رحمت عاشقان به جایی گیردآن آینه را دوباره بتوان دیدن آن سایه که دیده‌ای ز من هیچ نبوداین نور به انتحاره بتوان دیدن آن شعله‌ی جان من تو را آتش زدآخر تو مرا چه کاره بتوان دیدن آهنگ تو را شنیده بودم پنهانآن صورت خوش هماره بتوان دیدن معنای من از چنان توئی پنهان نیستبادا که ورای استعاره بتوان دیدن  حلمی به تو مستی طریقت بخشیدپیمانه به یک اشاره بتوان دیدن
موسیقی: Henry Purcell - The Indian Queen
https://www.openstreetmap.org/user/کتاب گنج نامه ملاصدرا download https://www.openstreetmap.org/user/دانلود کتاب گنج نامه ملاصدرا رایگان https://www.openstreetmap.org/user/کتاب گنج نامه ملاصدرا pdf https://www.openstreetmap.org/user/راه های افزایش قد بعد از بلوغ در بزرگسالان https://www.openstreetmap.org/user/کتاب گنج نامه الوان هندی https://www.openstreetmap.org/user/دانلود گنج نامه الوان هندی https://www.openstreetmap.org/user/دانلود کتاب گنج نامه الوان هندی https://www.openstreetmap.org/user/دانلود رایگان کتاب گنج نامه الوان هندی https://www.openstreetmap.org/user/نسخه خطی گ
امروز خودم رو در تصویر فروریخته ی ساختمان پلاسکو دیدم. همان ساختمان بلند و بزرگی که در خودش فرو ریخت. خیلی چیزها در من مرده اند، همانطور که در پلاسکو. خیلی چیزها از دست رفته اند. و زندگی کردن در وجودی مثل این خیلی سخت هست. برای همین نمی تونم هیچ حرکتی بکنم. چه طور میشه از این ویرانه بیرون اومد.
اگه بخوام از همون استعاره ی پلاسکو استفاده کنم، از اون گذشته ی ویران شده، شاید اول چند تا چیزی که بشه با خود به آینده برد رو بیرون کشید. بعد اون ویرانه رو
به نام یزدان پاک
پنجشنبه  ۲۰ دی ۱۳۹۷ ، ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹ ، ۳ جمادی الاول ۱۴۴۰
گروه ۹ نفره از جوانان باشگاه کوهنوردان ایلام پیرو اطلاع رسانی قبلی صورت گرفته توسط باشگاه کوهنوردان به منظور صعود به قله الوند در قالب دو گروه با خودروی سواری به سمت همدان به راه افتادیم.
چونکه در فصل امتحانات هستیم و بچه ها امتحان داشتن به ناچار با تاخیر حرکتمون رو شروع کردیم.
در طول مسیر ایلام به همدان توقف نیم ساعته ای داشتیم و  در این بین آقای رشیدی که صبح قبل از ما
https://www.openstreetmap.org/user/قیمت طلای 18 عیار قیمت طلا در حال حاضر نمودار
قیمت طلا
https://www.openstreetmap.org/user/قیمت طلا در حال حاضر انلاین
https://www.openstreetmap.org/user/قیمت طلا در حال حاضر قیمت طلا در حال حاضر
امروز
https://www.openstreetmap.org/user/قیمت طلا در حال حاضر99
https://www.openstreetmap.org/user/قیمت طلا امروز 99 قیمت طلا در سال 99 قیمت طلا
در تاریخ 99
https://www.openstreetmap.org/user/کتاب گنج نامه ملاصدرا download
https://www.openstreetmap.org/user/دانلود کتاب گنج نامه ملاصدرا رایگان
https://www.openstreetmap.org/user/کتاب گنج نامه ملاصد
با توجه به مسائل و ظرفیت‌هایی که در ایدۂ شما موجود است، حال باید برای نحوۂ روایت داستان خود به استراتژی‌ای کلی برسید. این استراتژی کلی داستانی که در یک خط بیان می‌شود قاعدۂ طراحی داستان شما است. این قاعده به شما کمک می‌کند فرضیه۱ٔ خود را در ساختاری بسیار قوی بگسترانید.
نکتهٔ کلیدی: قاعدۂ طراحی همان چیزی است که داستان را یکپارچه می‌سازد. این قاعده منطق درونی داستان و چیزی است که بخش‌های داستان را به طرز سازمان‌یافته‌ای در کنار هم حفظ می
قرآن، اسلام را دین شادی می شمارد ونیز با شادی های دنیامخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران وهمچنین دارای قبح اخلاقی ومذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را دربر نداشته باشد.
ازنگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتن از: مجبوبیت،مقبولیت، موفقیت،ایمان،هویت ملی وفرهنگی،خلاقیت،تجربه های عارفانه،حل مسئله، پرهیز از گناه، رضایت و تحملف تبسم و خنده، تنوع ظاهری، بوی خوش، کاروتلاش، تفریح و تفرج، سیر و سف
برعکس مهم ترین هدف پارسال عیدم که عدم ازدواج و تمرکز بر رشد شخصی و از این جور خزعبلات باکلاس بود که بحمدالله حاصل شد، امروز  بهش گفتم: اگر امسال ازدواج نکنم، در پایان سال اسمم رو میذارم چقندر!! 
و از حالا باید فراخوان بزنم و بگردم دنبال کیس موردنظر چون با سلام و صلوات کیسی نمیاد دنبال آدم و اگر بیاد هم کیس غیرموردنظر خواهد بود... فلانی نذری درست کرده بود واسه پدر خدابیامرزش با این خواسته که امسال دیگه دخترش عروس بشه...من به این حرکت اعتراض داشت
برعکس مهم ترین هدف پارسال عیدم که عدم ازدواج و تمرکز بر رشد شخصی و از این جور خزعبلات باکلاس بود که بحمدالله حاصل شد، امروز  بهش گفتم: اگر امسال ازدواج نکنم، در پایان سال اسمم رو میذارم چقندر!! 
و از حالا باید فراخوان بزنم و بگردم دنبال کیس موردنظر چون با سلام و صلوات کیسی نمیاد دنبال آدم و اگر بیاد هم کیس غیرموردنظر خواهد بود... فلانی نذری درست کرده بود واسه پدر خدابیامرزش با این خواسته که امسال دیگه دخترش عروس بشه...من به این حرکت اعتراض داشت
از سرِ شب، غربت و دلشوره ام بسیار شدغصه ی یک عمر، بین سینه ام انبار شدخواب بودم، غافل از احوال خود، تا ناگهانبا صدای ناله ای محزون، دلم بیدار شدناله می فرمود: یا عَطشان... بُنیَّ یاحسیناز همین ناله، دو چشم عرشیان خونبار شدچشم وا کردم لباسی غرق خون دیدم به عرشتا نظر کردم بر آن، از گریه چشمم تار شدآی نوکرها میان سجده، شکر حق کنیدباز هم ایام خوبِ نوکری تکرار شدپیرهن مشکیِ ما تعظیم راه کربلاستعلتش این است در چشمانِ دشمن، خار شدنام شیرینت، رسولِ
همدان ، یکی از کلانشهرهای ایران در منطقه غربی و کوهستانی ایران و مرکز شهر و استان همدان است. این شهر در دامنه کوه الوند در ارتفاع 1741 متر از سطح دریا واقع شده و یکی از سردترین شهرهای ایران است. همدان، قدیمی ترین شهر ایران و یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است.
 در سال 1385 ، مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای همدان را "پایتخت تاریخ و تمدن ایران" اعلام کرد. همدان اولین سرمایه امپراتوری اول ایران یعنی مادها بود. اما قدیمی ترین یافته ها از محوطه باستانی هگم
احمد فرخی حاجی آباد, [۱۱.۰۸.۱۹ ۲۳:۲۱]بنام خدا
عید قربان عید بندگی خداست , قربانی شدن و قربانی کردن استعاره ای است نمادین .
سربریدن نفس بود نه گوسفند و سالها گوسفندان را سر بردیم و در اطاعت از نفس گوسفند ماندیم .  
و سر بریده شدیم تا حاجیان از سر نفس بگذرند و بر سر بریدن گوسفندان شادمان باشند .  
حاجیا برو طواف کعبه دل کن که کعبه خود سنگ است                           که این خلیل بنا نهاد و آن خدای خلیل  .                   
عید قربان بر تمامی جها
فکر می کنید مولانا اسم کتابش را چگونه انتخاب کرده است؟ 
برخلاف دیگر شعرا، او در قید و بند اسم نبوده
و اسم کتابش را مثنوی معنوی گذاشته! مثنوی که یک قالب شعریست...
فکر می کنید مولانا اولین بیت کتابش را چگونه آغاز کرد؟ بر خلاف دیگر شعرا که با نام خدا شروع کرده اند...
بشنو این نی چون حکایت می کند   از جدایی ها شکایت میکند
این بیت سرآغاز اشعار مولاناست...
که در آن نی، استعاره از انسان است و مصرع دوم اشاره دارد به جدا افتادن انسان از اصل خویش
و اینکه اگ
بادی که در موهات پیچید
زد به سر مجنون 
تا نظامی
چهار هزار و هفتصد بار 
به صحرا بزند!
بعد
به شهر‌ آمد و...
استعاره‌ بود کاترینا!
آمریکا من بودم!
در تمام رگ‌های من خلیج مکزیک!
در تن من
میلیون ها تن آواره!
بادی که در موهات...
اگر به کشتی نوح می‌رسید
حالا من نبودم
حالا شعر نبود
تا از بادی حرف بزنم
که در موهات پیچید!
 در روزهای اخیر اقدام‌های رو به جلو علیه کرونا با یکی از هفت نگرش اجتماعی #بازدارنده مواجه می‌شد:
اول. عده‌ای گفتند بازی سیاسی طرفداران دولت برای کاهش مشارکت است. برای آن‌ها سیاست مهم‌تر از سلامت است.
دوم. عده‌ای گفتند اعمال محدودیت‌ها برای زدن زیارت و ولایت است. برای آن‌ها درکی که از زیارت و مذهب دارند مهم‌تر از سلامت است.
سوم. عده‌ای گفتند توطئه آمریکا و غرب است. برای این‌ها توطئه مهم‌تر از سلامت است.
چهارم. عده‌ای گفتند سرایت بیماری
تبلیغات خلاقانه: دوئل جاروبرقی و گربه

یکی از تبلیغات خلاقانه و جالب توجهی که برند سامسونگ برای معرفی جاروبرقی خود ارائه داده است، یک ویدئوی کوتاه ۳۰ثانیه‌ای است که از طریق آن یک دوئل حرفه‌ای را بین جاروبرقی و گربه‌ای بازیگوش در یک خانه نشان می‌دهد. از این منظر باید گفت که نظافت خانه در قالب یک نبرد به تصویر کشیده شده است و جنگجوی مبارز این نبرد نیز یک زن خانه‌دار است که در نهایت با استفاده از یک ابزار جنگی قدرتمند که همان جاروبرقی برند
گاهی هر چقدر هم که صدایت را بالا ببری هیچ کس حتی سرش را بر نمی گرداند تا بفهمد چه می گویی. هرچه قدر که به کلامت رنگ و لعاب می دهی، هرچه قدر استعاره و تشبیه و تمثیل می آوری فایده ای ندارد، صدایت شنیده نمی شود که نمی شود. آدمها را گاهاً با حرفهای روزانه و نطق های بی سر و ته بهتر می توان سر صحبت نشاند تا با حرف حساب. شاید به همین دلیل است که دور خاله زنک های فامیل و همسایه همیشه شلوغ تر است. گوش داده نشدن یک سمت قضیه است و گوش داده شدن و فهمیده نشدن سمت
 این یک روش تفکر نرم است که دو معنای مختلف را به هم پیوند داده و مقایسه می کند. از این گذشته ، مردم تمایل دارند به دنبال تشابهات باشند. این به آنها کمک می کند تا مسائل پیچیده را درک کنند. تفکر استعاری چشم مردم را به شباهت های بین چیزهای متفاوت باز می کند.  خلاقیت هنگامی شروع می شود که از چارچوب های مستقر خارج شوید و به بیرون فکر کنید. هنگام استفاده از استعاره ، دو عنصر را ترکیب می کنید که ارتباط منطقی کمی دارند یا هیچ ارتباطی ندارند.
یک مثال:
برا
در استعاره و تشبیه ها نمی گنجیتو  گویی از دل شعری نگفته می آیی

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

سلاااام
امروز هم را به شعری، غزلی، ترانه‌ای، نقشی، نگاری، لطیفه‌ای، خاطره‌ای
«اِنّما یُریدُ اللّه ُ لِیُذهِبَ عَنکُم الرِّجسَ اَهلَ البَیت و یُطَهِّرکُم تَطهیرا؛ جز این نیست که خدای می خواهد تا بِبَرد از شما پلیدی گناه را ای اهل بیت پیغمبر و پاک گرداند شما را از معاصی، پاک گردانیدنی».
استعاره «رجس» برای معصیت و تصریح به «تطهیر» برای دوری از معصیت است و به اتفاق جمیع امت، مراد به اهل بیت، آل پیغمبرند و خلاصه معنی این که ای اهل پیغمبر! اراده الهی تعلق گرفته به این که خطیئات و سیّئات را از شما دور سازد تا دُنباله های عص

امیرالمومنین علیه السلام

مولای ما نمونه ی دیگر نداشته است

یا جبرییل واژه ی بهتر نداشته است

چون روز روشن است که
حس غریبی دارد، مخصوصا دم صبح که باران زده و برای بار اول است که خوشحالم باران تمام شد! با ضرب و ریتمی که به در و دیوار میزد لرزه گرفتم نکند سیل شود، نکند همانی شود که جای دیگری شده و من از جای راحت خودم، آنرا می‌دیدم؟ اما تمام شد. فقط بارید و حالا ابرهای تکه پاره شده پشت به من کرده اند و میخندند از آن «پخ »که اول صبح به من کردند و من را ترساندند. 
از باران گفتم و پرت شدم از حرفم. از قطار باید میگفتم. از واگنهایی که از شان جا میمانم هر روز. پیش خودم ف
نمی‌دانم که دیشبِ من چه‌قدرش خودِ برآمده‌ی من بود و چه‌قدرش جلوه‌‌نماییِ دوزخ.
در این سه بار دوبارش منجر به ژستی اصیل و نهایی شد. (اصیل؟)
~
بارِ اول: ژستِ مواجهه با مرکز و کنترلِ جزئیات در بسط و قبضِ دایره.
مشاهدات‌ام را از حضور در آن الگو در قطعه‌ای به اسمِ «طواف» نوشته‌ام.
~
بارِ دوم:
~
بارِ سوم: شیطان. من از کالبدِ خودم کش می‌آمدم و عقب می‌رفتم اما ردِ کش‌آمدن‌ام پیدا بود. (شبیهِ وقت‌هایی که ویندوزِ XP  هنگ می‌کند.) و در پشتِ من، نسخه‌ای
جام ها در دنیای فوتبال استعاره ای از شکوه این ورزش هستند؛ اشیایی که فراتر از ارزش مادی شان، اعتبارشان را از آدم هایی می گیرند که آنها را بالای سرشان برده اند. تکه هایی از دنیای فوتبال که برخلاف تغییرات محیط اطراف شان ثابت مانده اند؛ بازیکنان، مربی ها، ورزشگاه ها و لباس تیم ها مدام در حال تغییر و وفق دادن خودشان با شرایط و تکنولوژی زمانه هستند. اما جام ها تنها عناصر ثابت دنیای فوتبال اند. جام جهانی قدمتی چهل و پنج ساله دارد و کاپ لیگ قهرمانان
قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی های دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین دارای قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه های عارفانه، حل مسئله، پرهیز از گناه، رضایت و تحمل، تبسم و خنده، تنوع ظاهری، بوی خوش، کار و تلاش، تفریح و تفرج،
روز اول :

درس
مبحث
تایم مطالعه
تعداد تست 

زیست شناسی
زیست1 .ف1

شیمی
شیمی1 ف1. عنوان 1 تا آخر 4 

فیزیک
فیزیک 1 . ف1

ریاضی
ریاضی 1 . ف1 درس 1 و 2

عربی 
عربی 1 . درس 1

زبان
زبان 1 درس 1

ادبیات. لغت و قرابت
ادبیات 1 . ستایش و درس1

ادبیات. دستور زبان
ف1. ساختمان واژه

ادبیات.آرایه
تشبیه و استعاره

ادبیات.نون شب و مفاهیم متداول
5صفحه نون شب و 2 مفهوم متداول 
-
-

قلم و اشک و شعر و شب، یعنی...باید این بار استخاره کنماز تو گفتن همیشه راحت نیستشاید این بار استعاره کنم

زخم یعنی تو رو نمیبینمنمکِ زخم، اینه دنیامیهی نمک روی زخم من، بسه...چجوری توی خواب و رویامی؟

سهم روزام، خنده های بلندشب، ولی باز سهم هق هق بودکاش بودی حوالی شعرمهمه چی کاش مثل سابق بود

قول دادم غزل سرا باشمبا غزل شعر عاشقانه بگمآنچنان پاره پاره شد قلبمقصد کردم چهار پاره بگم

از مسیری که رفته بودی توجاده ای مونده تا که غم بخورممن شبیه گ
سلام
 شادی در مدرسه پایه ی شادی در زندگی است
شادی از دیدگاه قرآن و معصومان (علیهم السلام)
قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی های دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین دارای قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه های عارفانه، حل مسئله
+ دیشب داشتم پست زیست محیطی آقاگل رو می خوندم، با خودم گفتم حتما باید یه کیسه پارچه ای برا خودم پیدا بکنم. نشدم دیگه عزممو جزم می کنمو یکی درست می کنم. صبح یعنی همین یه ساعت پیش به شکل اتفاقی یه کیسه پارچه ای به دستم رسید! من ذوق! من نگاه :))))
+ ننه بعد از این که عکساشو دیده می گه نه من بد افتادم. چرا این شکلی میفتم تو عکسا...:/ بعد از چند ثانیه مکث می گه اونایی که تو واقعیت قشنگن تو عکسا خوش عکس نیستن : دی
+ این مدت فقط دارم سریال کره ای می بینم. لعنتی این
+ دیشب داشتم پست زیست محیطی آقاگل رو می خوندم، با خودم گفتم حتما باید یه کیسه پارچه ای برا خودم پیدا بکنم. نشدم دیگه عزممو جزم می کنمو یکی درست می کنم. صبح یعنی همین یه ساعت پیش به شکل اتفاقی یه کیسه پارچه ای به دستم رسید! من ذوق! من نگاه :))))
+ ننه بعد از این که عکساشو دیده می گه نه من بد افتادم. چرا این شکلی میفتم تو عکسا...:/ بعد از چند ثانیه مکث می گه اونایی که تو واقعیت قشنگن تو عکسا خوش عکس نیستن : دی
+ این مدت فقط دارم سریال کره ای می بینم. لعنتی این
فردا جوابیه چاپ میشه 
رفتم پیش صفا 
باهاش حرف زدم 
می‌گفت خوبه ولی من دیدگاهم کاملا باهات متفاوته برای همین نمیتونم نظر بدم
از قضا رضوان پور هم اونجا بود 
*فک کن بغل کسی که متنشو نقد کردی وایسی و از نفر بغلیش بپرسی خب نظرت ؟
حس کردم توی یه مارپیچ سکوت گیر کردم 
درسته ادم باید پای عقیده اش بمونه
ولی قبول کنیم سخته !
وقتی موافق هات یک سوم هم کمتر از مخالف هات باشن ...
و تو مانی و تو مانی و خدات :)
بگذریم 
نمیدونم 
با حرف های امروز شاه قاسمی کلا یه جو
قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی های دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین دارای قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه های عارفانه، حل مسئله، پرهیز از گناه، رضایت و تحمل، تبسم و خنده، تن
چگونه حال خود را خوب کنیم
بعضی فعالان اقتصادی خوش فکر ، در تکاپوی فروش بهتر هستند و سمینارها در این راستا تنظیم میشه : فروش در دوران رکود و ….ولی من یافته دیگری دارم و تجربه اش را هم دارم که باید الان تمرین کنیم چطور ارزش بیشتر برای زندگی ها باید ایجاد کنیم، این امری فراتر از فروش بیشتر است که در جامعه فعلی ایران حال خراب کن است و به بقیه مردم این حس را میدهد که میخواهند به شیوه های جدید جیبمان را خالی کنند !
کلیدی ترین راه رسیدن به حال خوباین د
شادی از دیدگاه قرآن و معصومان (علیهم السلام)قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی های دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین دارای قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه های عارفانه، حل مسئله، پرهیز از گناه، رضایت و تحمل، تبسم و خنده، تن
آن دسته از راهکارهایی است که یک شرکت از آن تبعیت می‌کند تا در جامعه به شکلی منسجم، واحد و برای اهداف دراز مدت دیده شود. این راهکارها شامل اهداف و قوانین شرکت، نوع تعامل با شرکت‌های دیگر و جامعه در کنار هویت ‌بصری که از آن دیده می‌شود. هویت ‌بصری نیز شامل تمامی تبلیغات و پوسته ظاهری شرکت در تعامل با جامعه است، همانند نام یک شرکت، لوگو و آیکن‌های مورد استفاده، شعار تبلیغاتی، اصوات و آهنگ‌های بکار ‌رفته در تبلیغات، رنگ‌های خاصی که در تبل
زینب کبری  برای این جور وقتهای ملت ما این شعر را گفته است:
یا هلالا لما استتم کمالا
غاله خسفه فأبدا غروبا
ما توهمت یا شقیق فؤادی
 کان هذا مقدرا مکتوبا
 گمانم نمی رسید روزی تصویر گوشت شقه شده با دنده های روبه آسمان  او را ببینم  همراه با  قرمزی هایی که  روزی ریه و قلب و جگرش بود. تنها جای سالمش آن دست بود...آن انگشتر ...حتی جای سالمش هم با گل و سوختگی تزئین شده بود. این آخرین پیام مردی بود....مردی که همین طوری غیر رسمی از روی محبوبیت نفر دوم یک ملت
خاله
معنای لغوی: خواهر مادرمعنای استعاره ای: هر زنی که با مادر رابطه ی گرم و صمیمی داشته باشد.نقش سمبلیک: یک خانم مهربان و دوست داشتنی که خیلی شبیه مادر است و همیشه برای شما آبنبات و لباس می خرد.غذای مورد علاقه: آش کشک.ضرب المثل: خاله را میخواهند برای درز ودوز و گرنه چه خاله چه یوز. خاله ام زائیده، خاله زام هو کشیده. وقت خوردن خاله خواهرزاده رو نمی شناسه. اگه خاله ام ریش داشت، آقا داییم بود.
زیر شاخه ها
شوهر خاله: یک مرد مهربان که پیژامه می پوشد و
کلیدی ترین راه رسیدن به حال خوب

بعضی فعالان اقتصادی خوش فکر ، در تکاپوی فروش بهتر هستند و سمینارها در این راستا تنظیم میشه : فروش در دوران رکود و ….
ولی من یافته دیگری دارم و تجربه اش را هم دارم که باید الان تمرین کنیم
چطور ارزش بیشتر برای زندگی ها باید ایجاد کنیم، این امری فراتر از فروش
بیشتر است که در جامعه فعلی ایران حال خراب کن است و به بقیه مردم این حس
را میدهد که میخواهند به شیوه های جدید جیبمان را خالی کنند !

این درس چه خواهم آموخت ؟
د
بعضی فعالان اقتصادی خوش فکر ، در تکاپوی فروش بهتر هستند و سمینارها در این راستا تنظیم میشه : فروش در دوران رکود و ….ولی من یافته دیگری دارم و تجربه اش را هم دارم که باید الان تمرین کنیم چطور ارزش بیشتر برای زندگی ها باید ایجاد کنیم، این امری فراتر از فروش بیشتر است که در جامعه فعلی ایران حال خراب کن است و به بقیه مردم این حس را میدهد که میخواهند به شیوه های جدید جیبمان را خالی کنند !
این درس چه خواهم آموخت ؟در بحر
روز اول :

درس
مبحث
تایم مطالعه
تعداد تست 

زیست شناسی
زیست1 .ف1

شیمی
شیمی1 ف1. عنوان 1 تا آخر 4 

فیزیک
فیزیک 1 . ف1

ریاضی
ریاضی 1 . ف1 درس 1 و 2

عربی 
عربی 1 . درس 1
3
66

زبان
زبان 1 درس 1

ادبیات. لغت و قرابت
ادبیات 1 . ستایش و درس1

ادبیات. دستور زبان
ف1. ساختمان واژه
-

ادبیات.آرایه
تشبیه و استعاره

ادبیات.نون شب و مفاهیم متداول
5صفحه نون شب و 2 مفهوم متداول 
-
-

نوشت : ما نسل سوخته بودیم، ما هیچ از زندگی نفهمیدیم، حالا اگر به گوشه ی دیگری از این دنیا هم پرت شویم، بوی گوشت سوخته ما گند می زند به همه چیز. همه زود می فهمند که ما زشتیم، پلشتیم، هنوز کال بودیم که پوسیدیم و لهیدیم.
نوشتم : تند نرو! از هر که بپرسی خودش را تباه می داند. انگار کوره ی آدم سوزی، راه ادامه ی زندگی هر آدمی ، از پس زایش اوست. همه از دم نیستیم انگار. خیال نکن تنهایی در این تن بی تقصیر. هزاران قطره چون تو تا به خود بیایند و لذت همنشینی برگ ه
چگونه حال خود را خوب کنیم
بعضی فعالان اقتصادی خوش فکر ، در تکاپوی فروش بهتر هستند و سمینارها در این راستا تنظیم میشه : فروش در دوران رکود و ….
ولی من یافته دیگری دارم و تجربه اش را هم دارم که باید الان تمرین کنیم
چطور ارزش بیشتر برای زندگی ها باید ایجاد کنیم، این امری فراتر از فروش
بیشتر است که در جامعه فعلی ایران حال خراب کن است و به بقیه مردم این حس
را میدهد که میخواهند به شیوه های جدید جیبمان را خالی کنند !
ای
یک کلاس جستار نویسی تا مقاله نویسی دارم میرم این کلاس با تدریس دکتر حامد صفائی پور هست.من واقعا از این کلاس علاوه بر بعد آموزشی اش به عنوان یک نیروی محرکه برای غلبه بر اینرسی زیادی که بعد از نوشتن پایان نامه دکتری در من بوجود آمده استفاده می کنم 
این وبلاگ هم تکلیف همین کلاسه. واقعا هم مفید بوده یعنی هم در من هم در بقیه بیشتر داره به بوجود آمدن روحیه پژوهشی کمک میکنه
هفته قبل با وجود اینرسی خیلی زیادم و بی میلی به ادامه تم تحقیق پایان نامه ام ،
من بیماریم فقط یه بیماری نه بیشتر از اون. منظورم اینه تمام کارایی که من میکنم ربطی بهش نداره. کتاب خوندنم فلسفه دوست داشتنم عکاسی کردنم اینجا نوشتنم زبان کار کردنم صبح زود بیدار شدنم و خیلی چیزای دیگه و افعالی که انجام میدم به خاطر وجود بیماریم نیست. مسخره است اگه بگی کتاب میخونی چون بیماری. :/ یا زبان دو تا کار میکنی چون مریضی و الان جوگیر شدی. دیروز توی پیج حرفه نویسنده از سونتاگ از کتاب بیماری به مثابه استعاره اش نوشته بود که میگفت ابتلا به
و بله، باید بگم امروز با یه وبلاگی که دیدم دوستش دارم برخورد کردم، آهستگی نامی بود و من نوشته خوب که میخونم روحم پرواز می‌کنه و حقیفتا یه جلا و غمی دلم رو فرا میگیره. (‌جلا فرا میگیره ؟ که باید بگم بله، جلا هر گهی دلش بخواد میخوره )‌. 
آهستگی انگیزه‌ای شد تا یه مقدار بخوام برم به سمت عمق،‌ یه زمون‌هایی اینطور بود. بگذریم. 
دیروز گفتم کمتر وقت میکنم اینجا بنویسم که خب فرایند و اهدافم( الکی )‌ حرفم رو تایید میکنه،‌ اما امروز فهمیدم شاید بیشتر
هرچند که برخی، بهار تا اواسط تابستان را بهترین زمان برای سفر به دشت میشان می‌دانند اما بیشتر خانواده ها در بهار، عکاسان در پاییز و همه کوهنوردان معمولاً زمستان را برای سفر به دشت میشان انتخاب می کنند. از سویی زمستان‌های این دشت به شدت دیدنی است.
همدان تاریخ دور و طولانی‌ای دارد و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی زیاد. اما علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، طبیعت بی‌نظیری هم دارد که اگر از علاقمندان به ایران بکر هستید، دشت میشان در استان همدان را حتما
حرف ها و حقایقی در درونم وجود دارند که فقط باید آن ها را به پروردگارم و امامم بگویم و نمی توانم - شفاهاً - این کار را بکنم. ولی می توانم بنویسم. و نتیجه می دهد شوق زیادم برای نوشتن. با اینکه هدفم از در این وبلاگ نوشتن، حقیقتا "خوانده شدن" نیست اما در مورد میل بی پایان انسان ها ( و من ) به ابراز وجود و بیان خود، باید به خوانندگان این وبلاگ بگویم که کسی را سرزنش نمی کنم اگر این نوشته ها - که گاهاً چرت محض می شود - را نصفه و نیمه ول کرد و صفحه را بست. بگذری
نوشت : ما نسل سوخته بودیم، ما هیچ از زندگی نفهمیدیم، حالا اگر به گوشه ی دیگری از این دنیا هم پرت شویم، بوی گوشت سوخته ما گند می زند به همه چیز. همه زود می فهمند که ما زشتیم، پلشتیم، هنوز کال بودیم که پوسیدیم و لهیدیم.
نوشتم : تند نرو! از هر که بپرسی خودش را تباه می داند. انگار کوره ی آدم سوزی، راه ادامه ی زندگی هر آدمی ، از پس زایش اوست. همه از دم نیستیم انگار. خیال نکن تنهایی در این تن بی تقصیر. هزاران قطره چون تو تا به خود بیایند و لذت همنشینی برگ ه
قرآن اسلام را دین شادی می شمارد و نیز با شادی های دنیا مخالف نیست، بلکه آن شادی هایی را خوب می داند که موجب لطمه به دیگران و همچنین دارای قبح اخلاقی و مذهبی نباشد و تضییع حقوق خداوند را در بر نداشته باشد.از نگاه دین مهمترین عوامل شادی زا در زندگی انسان ها عبارتند از: محبوبیت، مقبولیت، موفقیت، ایمان، هویت ملی و فرهنگی، خلاقیت، تجربه های عارفانه، حل مسئله، پرهیز از گناه، رضایت و تحمل

دبستانی که بودم نوشتن را دوست داشتم. البته نه آنقدر که پیگیرش شوم. گهگاه خاطره می نوشتم. یادم هست که سال پنجم درس انشا داشتیم. آن موقع هنوز از صنایع ادبی سر در نمی آوردم. یادم نیست در کلاس چه می گذشت و چه نکاتی می آموختیم. پیش از امتحانات نهایی، معلممان که چند باری مصحح انشاها بود، برایمان از بارم بندی انشا گفت و اینکه استفاده از اشعار شاعران نامدار یا تمثیل های رایج، بارم دارد و در ذهن مصحح خیلی خوب جلوه می کند. از قضا موضوع انشا بهار بود و از
چندوقته که هیچی هیچی خوشحالم نمی‌کنه. همش دارم غر میزنم و یه‌جورایی غرغروی خفتهٔ درونم بیدار شده و من که همیشه چرت و پرت می‌گفتم و می‌خندیدم، دیگه نمی‌تونم بگم، بخندم، خوشحال باشم. امتحانای دی نزدیکه و می‌خوام این ماه، دوره کنم که برام آسون‌تر باشه ولی نمی‌دونم می‌رسم یا نه. با پیش‌فرض حالا من استارتشو می‌زنم بقیه‌شو خدا بزرگه دارم می‌رم جلو و خب امیدوارم امسال، بهتر از پارسال باشه.
دیروز رفته‌بودم اتاق مشاوره. مشاورمون کار داشت و
صبح‌ها هیچ میلی به دوباره باز کردن چشم‌هایم ندارم. این که دستور زبان لعنتی هیچ پیشوندی ندارد که تکرار فعل را نشان دهد آزارم می‌دهد.
کجایی که ببینی چقدر حجیم دلتنگ و غمگینم و تمام گلایه‌هایم به دنیا مدام تف سربالا می‌شود و بر‌می‌گردد توی صورتم. می‌دانی؟ نصیحت به صبوری یک نوع گ*ه خوری اضافی است که به من - حداقل از این به بعد - نمی‌آید. کاش آن‌قدرها هم مبادی به آداب نبودی. من استعاره‌ها را خوب نمی‌فهمم. بچه‌ام هنوز. باورشان می‌کنم.
حالا تم
خاکسپاری یا تدفین
تعبیر خواب خاکسپاری چیست؟
خواب یک خاکسپاری معمولا ترس از مرگ کسی را در زندگی واقعی نشان می‌دهد. این یک مورد نادر است زیرا مثل بیش‌تر خواب‌ها، به خواب دیدن خاکسپاری معمولا استعاره‌ای است و ممکن است نشان‌دهنده‌ی بُعدی از خود یا چیزی در درون‌تان باشد که مرده است؛ یا شاید برخی جنبه‌های زندگی واقعی را نشان می‌دهد که به پایان رسیده یا متوقف شده است.

یک جملاتی هست که عمق داره از درونش کلی چیزها رو میشه کشف کرد...
اما ما ساده ازش گذشتیمو به عقلمون رجوع کردیم...
یکی نبود بگه  تو اگر قرار بود  باهمین عقلت از خیلی چیزها سر در بیاری ،الان باید علم فیزیک یا هر علم  دیگه رو  بدون اطلاعات دیگه ازبر بودی....
اومدم بگم برین تو کار عمق حرفهای مهم ...
زندگیتون از درک عمق حرفهای مهم زیر رو میشه...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاد
 سرطان
تعبیر خواب سرطان چیست؟
در زندگی واقعی، سلول‌های منفی سرطانی رشد می‌کنند و سلول‌های خوب بدن را می‌خورند. در خواب می‌تواند استعاره‌ای از نوعی منفی‌گرایی باشد که در حال خوردن شما است. ممکن است افکار یا رفتارهای منفی باشد یا یک فرد یا رابطه‌ای منفی و مسموم که شادی و زندگی‌تان را می‌بلعد. جایی که سرطان در خواب ظاهر می‌شود ممکن است سرنخ خوبی باشد.
من رمان‌ها و فیلم‌هایی را که به واکاوی روابط انسانی می‌پردازند، خیلی دوست دارم. ساده‌ترین روابط انسانی هم پیچیده‌اند و توصیف پیچیدگی آن‌ها در قالب یک قصه کار بسیار دشواری است. دشوار و نافهم. شاید یک دلیل دوست داشتنم این است که در حالت روزمره هم فهم روابط انسانی برای من خیلی دشوار است. در زندگی واقعی‌ام هم خیلی وقت‌ها فهمم بیجک نمی‌گیرد. از عهده‌ی توصیف آن‌چه بر من رفته هم برنمی‌آیم. و وقتی رمانی را می‌خوانم یا فیلمی را می‌بینم که از
تقدیم به سلطان دل ها، امام علی بن موسی الرضا(ع)

هوهوی باد می بردم تا مناره ات
می بینم آن بلندی شمس العماره ات
همچون کبوتری که پناهش تو بوده ای
پرمی زنم دوباره بسوی نقاره ات
گل می کند وجود من از بوی زائران
قربان آن حریم و شمیم بهاره ات !
دور تو را گرفته یکی، نه، چهار باب
آری؛ به چشم می خورد آن «چارپاره»ات
در هر رواق، آینه ها حرف می زنند؛
آقا ! چگونه درک کنم استعاره ات؟!
اینجا فقط برای گدایی نشسته ام
اذن دخول می طلبم، یا اشاره ات
ای ضامن تمام غزالان
لخت بودن
تعبیر خواب  لخت بودن چیست؟
وقتی خواب‌ می‌بینید که در یک مکان عمومی کاملا لخت هستید، احتمالا درباره‌ی چیزی در زندگی‌تان مضطرب و آسیب‌پذیر هستید. لباس‌هایی که در واقعیت می‌پوشیدم به شناسایی ما کمک می‌کند ـ آنها نشان می‌دهند می‌خواهیم دیگران چگونه ما را ببینند. هم‌چنین نواقص بدن‌مان را نیز می‌پوشانند، و به صورت استعاره‌ای، نواقص عاطفی و روانی‌مان را نیز پنهان می‌کنند. وقتی لباسی بر تن نداشته باشیم هویتی نداریم و دیگران م
با کهنسال‌ترین موجودی که می‌توانید ببینید ملاقات کنید. جناب علیصدر منتظر شماست!
تا به حال با یک پدیده 190 میلیون ساله ملاقات کرده‌اید‌؟ احتمالا نه! پس درنگ نکنید. برای سفر به غار علیصدر برنامه بریزید و قدیمی‌ترین چیزی را که ممکن است در زندگی با آن ملاقات کنید از نزدیک ببینید. غار علیصدر در فهرست میراث طبیعی نیز به ثبت رسیده است. با مجله گردشگری پیام دلتا همراه باشید تا با هم به این غار زیبا سفر کنیم.

غار علیصدر طولانی‌ترین غار آبی- آهکی
میزان وحشت داشتن از مرگ به میزان کارهای ناکرده افراد در زندگی بستگی دارد.
 (اروین یالوم-انسان موجودی یک روزه)
سفر ناتمام مطالعه یک مدعی زمینی:
یک سال گذشت همراه با طیفی از رنگ های متفاوت احساس که از متن کتاب ها و ریویوی های آن از پنجره چشم و گوشم بر ذهن من داخل شدند .هر کسی از زاویه دید خویش ریویویی بر کتابی نوشته بود که احساس و نگاه مرا جلا بخشیدند و گاهی مرا از زمان و مکانی که در آن بودم جدا کردند و بردند تا عمق معنا. کتاب هایی زیادی در این کشف و
جزوه PDF مدیریت ایران ، کشورداری الکترونیک مربوط به کارشناسی ارشد رشته مدیریت پیام نور
جزوه PDF مدیریت ایران ، کشورداری الکترونیک مربوط به کارشناسی ارشد رشته مدیریت پیام نور در 83 صفحه فایل PDF قابل پرینت قسمت اول: شامل 4 فصل فصل اول: تحلیل دوران گذار به حکومت الکترونیک، به مثابه یک واقعیت اجتماعی پویا (علی اصغر پورعزت، غزاله طاهری) فصل پنجم: استعاره های ...
دریافت فایل
 مردی که گرافیک سینمای جهان را تغییر داد
کتاب «سال باس: زندگی در سینما و طراحی» با موضوع طراحی‌های سینمایی و صنعتی سال باس به زودی منتشر می‌شود.
به گزارش خبرآنلاین، سال باس (1996 – 1920) از نخستین طراحانی است که همزمان در سه حوزه تیتراژ، نشان تجاری و پوستر سینما فعال بود. تاثیر باس در گرافیک سینمای جهان انکارناپذیر است.
او طراح پوستر یا عنوان‌بندی فیلم‌های مطرحی مثل «روانی» و «سرگیجه» ساخته آلفرد هیچکاک، «اسپارتاکوس» ساخته استنلی کوبریک، «خ
چگونه خشنود شویم
در این درس چه خواهم آموخت ؟
در بحرانهاست که گنجها پیدا میشوندبرای برنده شدن کافیست بازنده نباشیمکلیدی ترین باور مرکزی برای رسیدن به حال خوبچگونه در بحران ها دوام بیاوریم ؟ استعاره ی بازی زندگیشاید حواست نیست که اشتباهاتت را تکرار میکنی (تمرین عملی)
توضیحات بیشتر.... کلیک کنید
قیمت اصلی این محصول:۳۰۰٫۰۰۰ هزار تومان
قیمت با تخفیف ویزه: 36٫۰۰۰ هزار تومان
خرید .... این محصول.... ویژه
مبلغ مورد نظر را به ریال وارد کنید_ بعد از پرداخت
پست‌های بچه‌ها رو می‌خوندم با مضامین "قاقالی‌لی"! به سرم زد منم برم یک عااالمه خوراکی بخرم بیارم انبار کنم تا وقتی وسط روز یا شب، دلم هوس یه چیز خوشمزه می‌کنه مثل روح سرگردان هی بین خونه (کیف و کشو) و آشپزخونه (یخچال و کابینت) جابجا نشم و هیچی هم پیدا نکنم. مثلا یکی دو کارتن از اون کیک‌هایی که شکلات ازش چکه می‌کنه! یکی دو بسته‌ی چهل پنجاه تایی کاپوچینو. سی چهل تا بستنی میرکس کاکائویی و دبل‌چاکلت. یکی دو کیلو شکلات تلخ. دو کیلو و سیصد گرم شکلا
می‌دونی؟ زندگی بی‌حساب و کتاب‌تر از اون چیزیه که بهت قول بدم بالاخره همه چیز درست میشه یا یه همچین چیزی، دنیا به حدی ناپایدار و غیر قابل پیشبینیه که شاید بهتر باشه کلا بیخیال بشیم و خیلی بهش دل نبندیم، نمی‌گم تلاش نکنیم، نمی‌گم بشینیم به مسیر حوادث روزگار، نمی‌گم تغییری توی زندگی ندیم، این طوری با مرده چه فرقی داریم؟ اما می‌گم به زندگی و نتیجه و آینده‌اش دل نبندیم، واقعیت اینه که نگرانی ما توی زندگی فقط و فقط وقتی تموم میشه و همه چیز وق
واقعا که چه؟ تهشم نفهمیدم چیزایی که توی این همه سال خوندم کجا به کارم میاد. از ریاضی که بگذریم (که کلا خنگم در موردش) حتی درسای دیگه رو هم نمیفهمم. مثلا دینی چرا باید این همه سنگین باشه؟؟:/ من هیچ وقت استعاره و آرایه های ادبی رو یاد نگرفتم. بازم همه اینا به کنار، فلسفه رو که به هیچ عنوان نمیفهمم:/ البته فلسفه کلا خودش چیز گیج کننده ایه.
دبیر فلسفه پارسالمون (خدا ازش نگذره!) بچه ها رو تا مرز تشنج پیش می برد! یه ماژیک برمیداشت و می رفت وسط کلاس و معرکه

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها